אאוריקה

אנציקלופדיה במדעים, היסטוריה, גיאוגרפיה ועוד לגילאי גן-ז

אאוריקה מיועדת לילדים בגילאי 18-9, ואאוריקה לקטנטנים (מבית סטיפס) מיועדת לגילאי 8-4. אלו הם אתרים לכל המשפחה הממוקדים בילדים, אך מתאימים לסקרנים באשר הם. האאוריקות מהוות אנציקלופדיה מעודדת סקרנות ומאפשרת לילדים לגלות את סודות העולם ולקבל תשובות לשאלות המעניינות אותם, בכל התחומים.

ניתן למצוא בה ערך על ידי כניסה לאזור תחום הדעת או על ידי חיפוש באזור "כל הנושאים" המסודר לפי סדר א"ב. לצד החיפוש והסידור המסורתי של מידע, אאוריקה מציעה חוויה של גילוי ומפגש אקראי עם פריטי ידע מתחומים שונים (לחצו על קוביית ההגרלות בתפריט הראשי) וניווט בין נושאים באמצעות התגיות שבסוף כל ערך. כמו כן ניתן לעבור בין הערכים בלחיצה על העיגולים שבתחתית כל עמוד מידע. 

באתר ערכים קצרים המלווים בתמונות להמחשה וסרטוני וידאו שנבחרו בקפידה מהרשת. כל ערך שמעניין אתכם לשוב אליו, או לדבר עליו בכיתה, ניתן לנעוץ בלחיצה על אִיקון הנעץ, והוא יופיע ב"לוח אישי" שלכם, שניתן לחזור אליו באמצעות התפריט שמשמאל.

אִיקונים נוספים בכל ערך מאפשרים לצפות בגלריית תמונות ממוקדת, לקרוא הרחבה לנושא באתר ויקיפדיה או להוסיף עדכון על הערך. באאוריקה הילדים יכולים גם לשאול שאלות ולקבל תשובות מחוקרי האתר, שכותבים ערכים מתאימים לשאלותיהם. כדי לשמור על ביטחונם של הילדים מאשר צוות האתר כל תשובה ומאמר לפני שהם נשלחים לשואל. 

באאוריקה יש אקדמיה מקוונת לילדים ולילדים ברוחם, ובה פעילויות לימודיות שמתבססות על הידע הרב שבאנציקלופדיה. "אתגר היום" למשל מאפשר לקבל בדוא"ל אתגר יומי שתשובה עליו מזכה בנקודות. הנקודות הללו יצטברו ויאפשרו די מהר להתקדם ל"אקדמיית אאוריקה" שבה הופכים שחקני האתגר לחוקרים צעירים וזוכים ב"תארים אקדמיים" – מתואר ראשון ושני ועד ל"דוקטורט לילדים". לאחר מכן הם מתחילים להנחות תלמידים מתחילים והופכים לפרופסורים. 

אאוריקה היא גם מאגר שימושי לכתיבה מדעית וחינוכית – התמונות שבו מותרות לשימוש בתנאי קרדיט (פרטים בלחיצה על הסימן CC שמופיע מעל כל תמונה), הסרטונים חופשיים גם הם לקישור והטמעה, והטקסטים מותרים לשימוש לא מסחרי מידי - הכול על פי כללי הציטוט והביבליוגרפיה לאתרי ודפי אינטרנט. שימושים מסחריים מותרים וחינמיים גם הם, אך בקבלת אישור כתוב מהנהלת אאוריקה.

מאפיינים

סוג תוכן
מאגר תוכן
שכבת גיל
א, ב, ג, ד, ה, ו, ז, ח, ח, ט, י, יא, יב
תחום דעת
עברית - חינוך לשוני, אמנויות העיצוב – עיצוב, מוזיקה (חינוך מוזיקלי), אמנויות העיצוב – אמנות שימושית
שפה
עברית
תגיות פריט
מדרגים

מדרגים: 5 כוכבים מתוך 5

הרבה יותר טובה מויקיפדיה. קשה להאמין שדבר כזה ניתן חינם. מדהים!!
אורח 04.01.2020
טוב לדעת שעוד עושים אתרים רצינים כאלה ממש כמו האנציקלופדיות שהיינו ילדים
אורח 04.08.2022
אני מלמדת איתו את הכיתות שלי כבר שנים הילדים מתים עליו ואוהבים שאני עושה פעילויות חקר עם ההוריקה ורואיםאת ההבדל בכתיבה שלהם כי הכל כתוב נכון ומנוסח ברמה גבוהה אבל בצורה מעניינת ומסקרנתמאוד. ממש ממליצה
אורח 25.08.2022
5.0 3
תאריך עדכון אחרון: 11/12/2018
| כמות צפיות: 11013
| מזהה קטלוג: 21621