אמריקן סיינטיפיק

כתב עת פופולרי למדע וטכנולוגיה לחטיבת הביניים ולחטיבה העליונה
ספק: אורט
תאריך עדכון אחרון: 11/04/2018
כמות צפיות: 593

סיינטיפיק אמריקן הוא כתב עת למדע פופולרי, מהנפוצים והמשפיעים בעולם. הוא מיועד לבני 16 ומעלה ומציע ללומד מידע מעמיק, עדכני ומקיף בנושאי מדע וטכנולוגיה בעברית. כתב העת מציג מאמרים בנושאים רבים ומגוונים, בשפה נגישה ובאופן נהיר לקוראיו. ניתן לקרוא דרכו על החידושים האחרונים בעולמות המדע והטכנולוגיה ובעולמות משיקים, חידושים שמקצתם חיוניים לעתיד המין האנושי ואחרים מהווים פסגת יצירה אינטלקטואלית וטכנולוגית של האדם בשנים האחרונות.

המאמרים נכתבים בחלקם בידי כתבי מדע וחלקם בידי המדענים עצמם, ובכך לקוראים יש הזדמנות לקבל גישה ישירה למאמרים של בכירי המדענים בעולם, כמו למשל סטיבן הוקינג ("התיאוריה [החמקמקה] של הכול", פברואר 2011) וחתן פרס נובל בפיזיקה ומגלה הגרפן אנדרה גיים ("ארץ הפלאות של הפחמן", אוקטובר 2010) ומדענים מקומיים, כגון עדה יונת, זוכת פרס נובל ("דובי קוטב וריבוזומים שיכורים", אוקטובר 2009), אהרן צ'חנובר ("מהות החיים שלי זה סגירה של פערי ידע", פברואר 2005), דן שכטמן (מדע הוא המשחק המושלם למבוגרים, יוני 2012) ועוד. כתב העת הוא מבית ההוצאה היוקרתי Springer Nature, והחל מ-2015 הוא מונגש באופן מקוון ובעברית דרך "אורט" ישראל (ביוזמתו של הרצל לאור) וזמין לתלמידים ומורים חינם במרשתת. בכך הוא מצטרף ל-14 מדינות נוספות שהחליטו לתרגמו.

כתב העת שהצליח לצבור פופולריות רבה במשך 170 שנותיו היה בסיס חינוכי לדורות של מדענים, ואף מונח הוא כדרך קבע על שולחנם של נשיאי ארה"ב וקובעי מדיניות אחרים. זהו כלי לימוד מעודכן מן המעלה הראשונה המאפשר גישה למידע אקטואלי ומדויק. מדי שבוע עולות לאתר שלוש כתבות: מאמר מלא, טור דעה ומבזק מדע.

הוצאה לאור: אורט ישראל מכללות ובתי ספר לטכנולוגיה מתקדמת ולמדעים, הוצאת הספרים

עורכים ראשיים: ד"ר אלי אייזנברג, ד"ר איתן קריין