חג הסיגד, חשבון נפש - דני אדינו אבבה

הרצאה מקוונת לכיתות ה-ח

דני אדינו אבבה ,עיתונאי ופובליציסט ישראלי מספר על מקורו, מנהגיו ומשמעותו של חג הסיגד, המוכר כחג רשמי במדינת ישראל. על העלייה האתיופית וההשתלבות של העולים בארץ ישראל מאז ועד והיום.

חג הסיגד חל בכ"ט חשוון, 50 יום לאחר יום הכיפורים, החג משמש כבנין קומה נוספת על חשבון הנפש הפרטי של יום הכיפורים, ביום זה מוסיפים לחשבון הנפש הפרטי גם את הפן הציבורי. בישראל התקבל המנהג לחגוג את הסיגד בטיילת ארמון הנציב המשקיפה אל הר הבית בירושלים. ב-2008 התקבל בכנסת חוק הקובע את הסיגד כיום חג רשמי של מדינת ישראל.

דני אדינו אבבה נולד בכפר באזור וגרה, שבמחוז גונדר שבאתיופיה. בגיל 9 עלה ארצה במבצע משה דרך סודאן. בנעוריו למד בכפר הנוער הדתי בכפר חסידים ואת דרכו העיתונאית החל כאשר התגייס לצה"ל ושירת בגלי צה"ל במשך כארבע שנים, תחילה ככתב ולאחר מכן כעורך ראשי. כיום משמש ככתב בידיעות אחרונות לענייני תפוצות, בית הנשיא, הסוכנות היהודית, ירושלים והסביבה. 

דני יספר בהרצאתו על חג הסיגד, מקורו ומשמעותו. בהרצאה נלמד באופן חוויתי על העלייה האתיופית, השתלבות עולי אתיופיה בארץ ישראל מאז ועד היום, תוך שילוב של סקר עמדות בנושא זהות. בטופס ההרשמה להרצאה מצורף הקישור לסקר העמדות. 

 

מאפיינים

שכבת גיל
ה, ו, ז, ח
תחום דעת
אזרחות
שפה
עברית
אוכלוסיית יעד
תלמידים
תאריך
11/11/15
תגיות פריט
מדרגים

מדרגים: 0 כוכבים מתוך 5

אין עדיין מדרגים לפריט זה. היה הראשון לדרג
הוספת חוות דעת
תאריך עדכון אחרון: 25/12/2019
| כמות צפיות: 2350
| מזהה קטלוג: 14598