חג הפסח

יחידת תוכן המעניקה מגוון אפשרויות מעניינות ללימוד על חג הפסח ובמקביל מעודדת למידה עצמאית וקבוצתית ובחירה חופשית של התכנים עליהם יעבדו התלמידים בכדי להפוך את תהליך הלמידה למשמעותי ולפתח מיומנויות אקדמיות.

בהגיענו לחג האביב עולה השאלה אצל המורים בכלל ומורי החינוך המיוחד בפרט, כיצד ללמד את הנושא "שוב", מבלי לשעמם את התלמידים. עקב כך, ועקב הקושי של תלמידנו בזכירת והפנמת הנלמד, נדרשת מאיתנו יצירתיות והתאמה לעידן טכנולוגי זה, שהוא חלק בלתי נפרד מעולמם ל תלמידנו.

בחגים ישנה הזדמנות לתת ביטוי לשותפות התרבותית, דתית של העם היהודי במהלך ההיסטוריה בארץ ובתפוצות. ובחג הפסח ישנם ביטויים רבים: מנהגים, מסורת, ייחודיות ומסרים טמונים בסיפור ההגדה. כמו כן, חג הפסח טומן בחובו מסרים אנושיים וחברתיים רבים אשר רצוי וכדאי לקשר לעולמם של הילדים.

אחת המטרות המרכזיות ביחידה זו היא חשיפה למאגר סיפורי מורשת, אנו מקוות שזה יסקרן את התלמידים ויגרום להם להתעניין בסיפורי הדורות שלהם, היות ואותנו המאגר הצליח לשאוב ולשאול על סיפורי המורשת במשפחות שלנו.

ביחידה זו אנו מקוות לתת למורים מגוון אפשרויות מעניינות ללימוד על חג הפסח. בנוסף, אנו רואות חשיבות רבה בהתפתחות למידה עצמאית וקבוצתית, ונותנות דרור בבחירת התכנים עליהם יעבדו התלמידים. אנו מאמינות שכאשר התלמידים יבחרו את התכנים, הלמידה שלהם תיהפך למשמעותית ותפתח מיומנויות אקדמיות.

 

כתבו: סיון יפין מלכה ודנית סירוטין

קבצים מצורפים

מאפיינים

שכבת גיל
ט
תחום דעת
תרבות יהודית-ישראלית
נושא בתכנית הלימודים
חגים ומועדים
שלב חינוך
חטיבת ביניים
סוג חינוך
מיוחד
מדרגים

מדרגים: 0 כוכבים מתוך 5

אין עדיין מדרגים לפריט זה. היה הראשון לדרג
הוספת חוות דעת
תאריך עדכון אחרון: 24/03/2019
| כמות צפיות: 1342
| מזהה קטלוג: 21661