חיבור בין שונים, ג'לאל ספדי - סדרת רבין

הרצאה מקוונת. ג'לאל ספדי בהרצאה לתלמידי ט-יב מגזר ערבי

צילום: דונה ספדי

ג'לאל ספדי הוא ראש מינהל חברה ונוער (אחראי על כל החינוך הבלתי פורמאלי) בחברה הערבית ושותף ברשת הארגונים "מתחברים - בונים עתיד ביחד".

הוא פועל רבות למען קירוב לבבות בין העמים תוך בדגש על קידום פעילויות משותפות של הנוער הערבי והנוער היהודי, תוך חיפוש מכנים המשותפים, נקודות הסכמה ופעילויות משותפות ובעיקר מתוך כבוד הדדי.

מתוך דבריו שיבואו לידי ביטוי בהרצאה: "אין ספק שהסכסוך הישראלי פלסטיני משפיע על היחסים בין שני העמים בתוך המדינה. ועדיין אני מבטיחכם כי רובם של הערבים אזרחי מדינת ישראל, מתנגדים לטרור מכל סוג שהוא ולבטח לפגיעה באזרחים ובעיקר בנשים או בילדים משני הצדדים.

מחלת הגזענות מתפשטת מיום ליום, ופעולות תג מחיר ביישובים ערביים בתוך מדינת ישראל הפכו לעניין יומיומי כמוכן פעולות טרור ערבי כלפי היהודים מעכירים את היחסים בינינו כבני אדם שפויים ולמען שני הצדדים, וכדי שנוכל להמשיך לקיים כאן מדינה דמוקרטית – חייבים להפוך את יחסי יהודים-ערבים בישראל לפרויקט לאומי, שמפגשי תלמידים הם חלק משמעותי ממנו.

הנחת היסוד היא שדיאלוג ישיר בין הנוער הערבי לנוער היהודי נמצא בבסיסו של כל תהליך חינוכי משמעותי, שיכשיר את הדור הבא לחיים בחברה רבת תרבויות דמוקרטית וסובלנית.

מי ייתן ונדע למצוא את הדרך לעצור את שפיכות הדמים ולחיות בדו קיום ומתוך כבוד הדדי עמוק 

מאפיינים
סוג תוכן
הרצאה מקוונת
שכבת גיל
ט, י, יא, יב
תחום דעת
חינוך חברתי
מתוקשב או לא מתוקשב
מתוקשב - מצריך עמדת מחשב/אינטרנט
שפה
ערבית
אוכלוסיית יעד
תלמידים
תאריך
22.10.15
מדרגים
אין עדיין מדרגים לפריט זה. היה הראשון לדרג
הוספת חוות דעת
תאריך עדכון אחרון: 07/11/2017
| כמות צפיות: 916