חינוכית 23 - בסוד העניינים

מאגר סרטים בנושא הבנת הנקרא ולשון לכיתות ב-ג

התכנית "בסוד העניינים" מבית היוצר של חינוכית 23 נוצרה במטרה להקנות לתלמידי כיתות ב' ו-ג' מיומנויות בהבנת הנקרא ובקריאה על ידי שירים ומערכונים, ובעזרת דמויות אנימציה כמו קפיצקפוץ גלגול, קומקום, זומזום וראשראש. התוכנית הופקה בעקבות הפופולריות הגדולה לה זכתה התוכנית "בלי סודות" וכללה 24 פרקים. התוכנית המחישה לצופה את תהליך הבנת הנקרא באמצעות שירים ומערכונים אותם הובילו מנחי התוכנית: חני נחמיאס, אושיק לוי, נתן נתנזון וחנן גולדבלט. עוד השתתפו בתכנית: דני שגב, דבי בסרגליק, רובי פורת-שובל ואלון נוימן. את שיר הפתיחה של הסדרה כתבה אילנה לופט, הלחין שלמה יידוב ושר אריאל זילבר.

התכנית שודרה בין השנים 1991 - 1992 ובשידורים חוזרים באמצע שנות התשעים. התכנית הפכה לחלק מתכנית הלימודים ולוותה בקלטת וידאו ובשתי חוברות לימוד.

לפי דיני היוצרים התקפים בישראל, ועל פי אמנות בין לאומיות, זכויות היוצרים בפרסומי הטלוויזיה החינוכית, כולל אלו המתפרסמים בשירות זה, שייכות למדינת ישראל. זכויות יוצרים אלו חולשות, בין השאר, על טקסט, תמונות, איורים, מפות, קטעי צליל, קטעי וידאו, גרפיקה ויישומי תוכנה (להלן: החומר המוגן), אלא אם כן נקבע מפורשות כי זכויות היוצרים בחומר המוגן שייכות לגורם אחר. 

המשתמש רשאי להשתמש "שימוש הוגן" בחומר המוגן, לפי הכללים הקבועים בדין. שימוש הוגן כולל ציטוט סביר מתוך החומר המוגן. המצטט כאמור חייב לציין את המקור לציטוט, בין הוא הטלוויזיה החינוכית ובין הוא גורם אחר. אסור למשתמש לעשות בחומר המוגן כל סילוף, פגימה או שינוי אחר, או כל פעולה שיש בה משום הפחתת ערך ביחס לחומר המוגן, העלולה לפגוע בכבודו או בשמו של בעל זכויות היוצרים בו. בכפוף לדיני זכויות יוצרים, ניתן לשתף את הלינק מהיוטיוב של חינוכית, אסור למשתמש להעתיק, להפיץ מחדש, לשדר מחדש או לפרסם חומר מוגן, בלא הסכמה מראש ובכתב מאת הטלוויזיה החינוכית.

מאפיינים

סוג תוכן
מאגר תוכן
שכבת גיל
ב, ג
תחום דעת
עברית (חינוך לשוני)
שפה
עברית
תגיות פריט
מדרגים
כוכב חסר 0 כוכב חסר 1 כוכב חסר 2 כוכב חסר 3 כוכב חסר 4
אין עדיין מדרגים לפריט זה. היה הראשון לדרג
הוספת חוות דעת
תאריך עדכון אחרון: 11/04/2018
| כמות צפיות: 2880