כן! מדברים בארוחת הערב - תהליך גיבוש זהות מגדרית עם ד"ר מאיה שפיגל

הרצאה מקוונת להורים בנושא זהות מינית.

רקע

תיקון חוק זכויות התלמיד – תיקון מס' 4 – איסור אפליה מטעמים של נטייה מינית או זהות מגדרית באתר זכויות התלמיד.

הנושא של נטייה מינית וזהות מינית מעסיק מתבגרים רבים ובפרט מתבגרים אשר בעצמם חשים או מתחבטים לגבי נטייתם המינית. הורים רבים (ואנשים בכלל) תוהים מהי בכלל נטייה מינית ומהי זהות מינית. מה משפיע על הנטייה המינית? האם אנחנו כהורים תורמים לכך? ואם כן, כיצד זה משפיע על כלל המשפחה? כיצד ניתן לשוחח עם בני נוער על נושא זה? איך ניתן לשוחח עם ילד שמשתף על נטייתו המינית? איך ניתן לשוחח עם ילד שאנו חושד שייתכן שהוא בעל נטייה מינית לא שגרתית? האם אנו עלול ליצור נזק על ידי שיח שכזה?

ארוחת הערב היא זמן שבו נאספים בני המשפחה סביב שולחן המשפחה לארוחה משותפת, לשיח פתוח והיוועצות, לשיתוף בחוויות היום, במצוקות ובמחמאות, של ההורים ושל הילדים.

חשוב שנקבע ביחד עם ילדינו שעה קבועה שכולנו נאכל ביחד, לפחות פעמיים בשבוע.

נניח בצד את מכשירי הטלפון, נסגור את הטלוויזיה, נהיה קשובים רק לבני המשפחה.

חשוב לשתף את הילדים גם במחשבות ואולי בקשיים שלנו בעבודה כדי שהם ישתפו אותנו ההורים במחשבות שלהם, באירועים שהם חוו בבית הספר, בשכונה, בהפסקה ועוד.

שיתוף ושיח פתוח יאפשרו להורים להיות קשובים יותר לשאלות של ילדיהם כמו גם לשמוע על ההתלבטויות בצד ההצלחות שלהם בכיתה ובחברה;

זו ארוחה משמעותית שמחברת את המשפחה ביחד למהות משותפת ותומכת-"כן! מדברים בארוחת ערב"!

ד"ר מאיה שפיגל היא פסיכולוגית שסיימה את עבודת הדוקטורט שלה בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת בן גוריון, וכיום היא מתמחה בפסיכולוגיה קלינית במחלקת שיקום שדרה בבית חולים לוינשטיין. בנוסף לכך היא מרצה בחוג לחינוך ופסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה ובבית הספר לעבודה סוציאלית במכללת ספיר.

דגשים ומסרים מרכזיים

מטרת ההרצאה היא לזרז אפשרויות לשיח הורים וילדים בארוחת ערב ולהציג להורים את הידע המרכזי בנושא נטייה מינית, לדון בסיבות השונות המובילות לנטייה מינית הומוסקסואלית, להציג את השלבים אשר ילדים ובני נוער עוברים בתהליך גיבוש נטייה מינית בלתי שגרתית, לשוחח על ההשלכות של יציאה מהארון על היחסים בתוך המשפחה ולייעץ כיצד נכון להורים לשוחח על הנושא עם ילדיהם (הן אם הילדים כבר מחוץ לארון והן אם ההורים רק חושדים בכך).


אמנה בין-לאומית לזכויות הילד

 

מאפיינים

סוג תוכן
הרצאה מקוונת
תחום דעת
כישורי חיים
נושאי רוחב
זכויות התלמיד/ה
מתוקשב או לא מתוקשב
מתוקשב - מצריך עמדת מחשב/אינטרנט
אוכלוסיית יעד
הורים
תאריך
24.5.16
מרצה
ד"ר מאיה שפיגל
מדרגים
כוכב חסר 0 כוכב חסר 1 כוכב חסר 2 כוכב חסר 3 כוכב חסר 4
אין עדיין מדרגים לפריט זה. היה הראשון לדרג
הוספת חוות דעת
תאריך עדכון אחרון: 14/11/2016
| כמות צפיות: 702