להיות אדם

ספר לימוד בתרבות יהודית-ישראלית לכיתה ט'
דנא קוד: 186-3354
מחיר:
25.0 ₪ כולל מע"מ (21.4 ₪ ללא מע"מ)

"להיות אדם" הוא ספר לימוד בתרבות יהודית-ישראלית העוסק בעיקרה של תכנית הלימודים  לכיתה ט' (יחד עם גיליונות "יחסים", שניהם בהוצאת משרד החינוך).

שם הספר מבטא את המוקד הערכי בשנה זו: ערכי החיים, החירות וכבוד האדם, ומתקשר לאמרתו של הפילוסוף הצרפתי,ז'אן-ז'אק רוסו, "כל שצריך להיות אדם ...". בכך מותאם הספר לשלב ההתפתחות של סיום חטיבת הביניים והמעבר לחטיבה העליונה, שבו התלמיד מקבל ולוקח אחריות רבה יותר על חייו, על החלטותיו ועל סדרי העדיפויות שלו בתחום האישי, הלימודי, החברתי.

מבחינה אוריינית הספר מפגיש את התלמידים עם תחום הדעת מחשבת ישראל בזיקתה לתורה שבעל-פה. הספר יוצא מן המשנה במסכת סנהדרין "לפיכך נברא האדם יחידי ..." ומברר את ערכי היסוד העולים ממנה: קדושת החיים, ערך השוויון, כבוד האדם וחירותו (סביב רעיון בריאת האדם בצלם) וערך השונות, כפי שהם מתפרשים ונידונים במקורות שונים מארון הספרים היהודי (ספרות חז"ל, שו"ת, הגות ימי הביניים והעת החדשה, ציונות) ומן התרבות הכללית (פילוסופיה כללית, ספרות, משפט ועוד).

מבחינה מתודית הספר מבקש להקנות לתלמידים את הכלי של דיוני דילמה כמשאב לחידוד הרגישות והחשיבה המוסרית (וחשיבה בכלל), לפיתוח כישורי טיעון, לקביעת סולם ערכים אישי וחברתי ולבחירה מושכלת בתחומי החיים השונים.

מאפיינים

מאושר לשנת הלימודים
תשע"ט, תש"ף, תשפ"א
שכבת גיל
ט
תחום דעת
תרבות יהודית-ישראלית
סוג ספר
ספר מודפס
מגזר
דוברי עברית
פיקוח
ממלכתי
שם המחבר/ים
משרד החינוך
מספר אישור
3354
תאריך תחילת אישור
2018
מו"ל
לוני כהן
מדרגים

מדרגים: 0 כוכבים מתוך 5

אין עדיין מדרגים לפריט זה. היה הראשון לדרג
הוספת חוות דעת
תאריך עדכון אחרון: 18/06/2020
| כמות צפיות: 1894