נקדן

כלי דיגיטלי חינמי מבית DICTA (דיקטה) המשמש לניקוד אוטומטי של טקסטים בעברית רבנית ומודרנית

הנקדן הוא כלי דיגיטלי מבית DICTA המשמש לניקוד טקסטים בשפה העברית. הכלי מציע אפשרויות ניקוד בסגנונות שונים: מודרני, רבני (ספרות חז"ל, ספרות הראשונים וספרות האחרונים) ושירה. כללי הניקוד המיושמים בכלי מבוססים על עקרונות הניקוד של האקדמיה ללשון העברית.
אופן השימוש – השימוש בכלי מתבצע דרך עמוד הכלי באתר DICTA. הכלי כולל תיבת הזנה שאליה מזינים או מדביקים את הטקסט. לאחר ההזנה יש לבחור את סגנון הניקוד המבוקש וללחוץ על לחצן "ניקוד" הממוקם בצד שמאל למטה. במקרה שהוזן טקסט שאינו תואם את סגנון הנקדן, הכלי ימליץ על סגנון הנקדן המותאם לטקסט שהוזן. כדי להסיר טקסט מהתיבה יש ללחוץ על לחצן ה-X הממוקם בצד השמאלי העליון של התיבה.

לכלי יכולות עריכת ניקוד מתקדמות:
ניקוד אוטומטי – הכלי מציע ניקוד אוטומטי לטקסט. בלחיצה על המילה הרצויה פעמיים הכלי יציע את שלוש ההמלצות הסבירות ביותר לניקוד.
ניקוד בהתאמה אישית – ניתן לנקד את הטקסט בהתאמה אישית על ידי לחיצה על לחצן "אפשרויות נוספות". מצד שמאל תופיע המילה בצירוף מקלדת הניקוד כאשר לחיצה על האות הרצויה תציג במקלדת את אפשרויות הניקוד לאותה האות.
החל על כל הטקסט – החלת אותם השינויים שבוצעו במילה מסוימת על כלל המילים הזהות באותו הטקסט. ההחלה מתבצעת על ידי סימון האפשרות "החל על כל הטקסט" ולחיצה על כפתור "השתמש".
העתקת טקסט – העתקת הטקסט והדבקתו במקור חיצוני (דוא"ל, וורד, רשתות חברתיות וכדומה) מתבצעות על ידי לחיצה על כפתור "העתק".
הגדלת/הקטנת הטקסט – הגדלת והקטנת הטקסט מתבצעות על ידי לחיצה על אייקוני זכוכית המגדלת הממוקמים בחלק התחתון של תיבת הטקסט מצד ימין.
הצגת אִימוֹת קריאה – הצגת אִימוֹת הקריאה של הטקסט המנוקד מתבצעת על ידי סימון האפשרות "אימות קריאה" בחלק התחתון של תיבת הטקסט. אִימוֹת הקריאה יופיעו בכחול.
ניקוד טקסט חדש מתבצע על ידי לחיצה על הכפתור "טען טקסט חדש".

רישום – הכלי חינמי לחלוטין. לא נדרשת הרשמה.
אוכלוסיית יעד – מורים, מדריכים
שיתוף – ניתן להעתיק את התוכן המנוקד ולשתפו בממשקים שונים לניהול תוכן, ביישומי אופיס וברשתות חברתיות.
דפדפנים – ניתן להשתמש בכלי בכל הדפדפנים המוכרים.
שפת ממשק – עברית
רעיונות לשימוש – הכלי עשוי לשמש בין היתר מורים ללשון עברית, ספרות, תנ"ך ומוזיקה במשימות הוראה הכוללות שימוש בניקוד.

מאפיינים

מטרת השימוש
שימוש בכלים דיגיטליים
תאימות למערכת הפעלה
Windows
שפת ממשק
עברית
תגיות פריט
מדרגים

מדרגים: 5 כוכבים מתוך 5

כלי עזר מצויין לניקוד טקסטים ארוכים.
אורח 09.12.2019
5.0 1
תאריך עדכון אחרון: 13/05/2020
| כמות צפיות: 24978