עיגולי השמחה של דסי, ברוריה רבינוביץ'

הרצאה מקוונת על דסי רבינוביץ' לכיתות ה-ט.

דסי רבינוביץ ז"ל התמודדה עם מחלת הסרטן בגבורה מעוררת התפעלות. בחייה הייתה מקור תמיכה לחולים ולבריאים בשל השמחה ובשל הראייה החיובית שאפיינו אותה, וכך גם כיום, שנים לאחר פטירתה.
דסי זכתה לפרסום נרחב בעקבות מאבקה על זכותו של החולה לקבל טיפול רפואי הוגן, והפכה לסמל לזכותו של החולה לקבל "דעה שנייה" במסגרת ההליך הרפואי.
אימהּ, ברוריה, הביאה בדרך חיה ומרגשת את סיפור התמודדותה המיוחדת של דסי עם המחלה הסופנית. התמודדות בשמחה ובאמונה שדרשה עבודה עצמית.
ההרצאה נפתחת בסרטון שבו מספרת דסי על משמעות החולי בחייה: 
"מהמחלה למדתי להיות אדם טוב יותר...העיקר לדעת להתמודד, לא לוותר. לא לשקוע ברחמים עצמיים. אני גיליתי את הכוח דרך הקשר שלי לאנשים. זה לא תמיד קל." אומרת דסי.
בהמשך שירטטה ברוריה קווים לדמותה של דסי מתוך חוויות שחוותה לצידה במהלך חודשי האשפוז הארוכים בבתי חולים: יחסה למחלה, יחסה לחולים אחרים, לצוות המטפל ולאנשים שפגשה באקראי.
ההרצאה "עיגולי השמחה" הסתיימה בהקלטה מרגשת של הודעה מוקלטת, שהשאירה דסי לשתי בנות צעירות בסמוך לפטירתה. דסי מסבירה את מהות הנתינה: "לכל אדם יש עיגול שמחה. לעתים הוא קטן, ואנו יכולים לעזור לו לגדול. תשומת לב כפרח, כסוכרייה וכמילה טובה הם דברים שמעבירים עיגולים ומגדילים אותם. וכמובן, חשוב לעשות אותם בכיף, בשמחה ומכל הלב..."


להרחבה-לחץ כאן

למצגת

 

מאפיינים

סוג תוכן
הרצאה מקוונת
שכבת גיל
ה, ו, ז, ח, ט
תחום דעת
חינוך חברתי, כישורי חיים
מתוקשב או לא מתוקשב
מתוקשב - מצריך עמדת מחשב/אינטרנט
שפה
עברית
אוכלוסיית יעד
תלמידים
תאריך
02/02/2015
מדרגים

מדרגים: 0 כוכבים מתוך 5

אין עדיין מדרגים לפריט זה. היה הראשון לדרג
הוספת חוות דעת
תאריך עדכון אחרון: 30/01/2017
| כמות צפיות: 6338
| מזהה קטלוג: 1804