פעילות במרכז הדואר

סרטון על פעילות במרכז הדואר בגן אשחר המאפשרת לילדים לפתח את הכישורים האורייניים שלהם בתוך הקשר רלוונטי ומשמעותי, כמו גם את כישוריהם החברתיים, לגננות וגננים

הסרטון מתמקד בפעילות במרכז הדואר בגן אשחר בתל אביב. החשיפה הראשונית של ילדי הגן לסניף הדואר השכונתי התקיימה בסמיכות לראש השנה. הילדים הגיעו לשם על מנת לרכוש בולים וכדי לשלוח איגרות ברכה. בהתרגשות גדולה צעדו לתיבת הדואר האדומה הממוקמת בקרבת הגן, ולתוכה שלשל כל ילד בתורו את האיגרת שיצר. כל זאת לאחר שהילדים נחשפו בגן לתהליך גלגולו של מכתב, הכירו את תפקידו של הדוור והתנסו בקבלת מכתבים לגן.

במרחב הגן הוקם "סניף דואר" הכולל: תיבה אישית לכל ילד, תיבה לצוות הגן, ומכתבה הכוללת: כלי כתיבה, נייר מכתבים, מעטפות, מגוון בולים וגלויות.

על גבי לוח הוצגו כלי עזר לכתיבה, כגון סרגלי אותיות, כרטיסיות עם שמות ילדי הגן והצוות, כרטיסיות המכילות מילים וביטויים חשובים לשימוש בשעת כתיבה, כגון סליחה, תודה, החלמה מהירה, ברוך רופא חולים, אני אוהב/ת אותך, מזל טוב ועוד. כל כרטיסייה לוותה בטקסט חזותי שמטרתו לסייע לילדים בהבנת תוכן הכרטיסייה.

כלי העזר נועדו לסייע לכל ילד להתנסות בכתיבה פונקציונלית ומשמעותית בהתאם לרמה ההתפתחותית שלו, תוך כדי בקרה ורגישות מצד הגננת לקדם כל ילד בתהליך.

סניף הדואר בגן אפשר לאורך כל השנה ערוץ תקשורת נוסף העונה על צורך חברתי, תרבותי של הילדים, הצוות וההורים.

בדואר הילדים למדו להשתמש בטקסט מסר (הזמנה ליום הולדת, ברכה לאירוע, השתתפות בצער, מודעה, פתק) כחלק מהתקשורת בגן.

מאפיינים

סוג תוכן
סרטון
שכבת גיל
גן
תחום דעת
עברית - חינוך לשוני
מתוקשב או לא מתוקשב
מתוקשב - מצריך עמדת מחשב/אינטרנט
שפה
עברית
אוכלוסיית יעד
גננות
מדרגים

מדרגים: 0 כוכבים מתוך 5

אין עדיין מדרגים לפריט זה. היה הראשון לדרג
הוספת חוות דעת
תאריך עדכון אחרון: 08/07/2018
| כמות צפיות: 1753
| מזהה קטלוג: 23431