צמחיית ישראל ברשת

מגדיר צמחים - מאגר בתחום הביולוגיה

"צמחיית ישראל ברשת" הוא מיזם משותף של פרופ' אמריטוּס אבינעם דנין ז"ל ובנו ברק דנין. מטרת האתר ומגדיר הצמחים שבו היא לספק מידע מדעי מדויק ואמין על אודות מיני הצמחים השונים בישראל ובסביבתה: תצלומיהם, נתוני התפוצה שלהם, המאפיינים המורפולוגיים ועוד.

מאגר הנתונים שבבסיס האתר הוא פרי מחקר בן יותר מ-50 שנה של פרופ' דנין ועבודת מחשוב של בנו ברק, שהחלה בהיותו נער, בשלהי שנות ה-80. ראשית אתר האינטרנט החלה באתר הגן הבוטני האוניברסיטאי – ירושלים על ידי גלעד אשכנזי ולאחר מכן ביוזמה של אודי אורון, שהקים ב-2006 את אתר "צמחיית ישראל ברשת" הראשון.

כיום האתר מנוהל מדעית על ידי ד"ר אורי פרגמן-ספיר ובשיתוף הגן הבוטני האוניברסיטאי – ירושלים. האתר מתקיים ללא כוונת רווח לתועלת הציבור, על בסיס תרומות. 
השמות בעברית הם אלה שהוחלט עליהם על ידי הוועדה לשמות הצמחים, האקדמיה ללשון העברית, בישיבותיה במשך כ-7 שנים, והשמות הנרדפים בעברית, כלומר אלה שהיו בשימוש לפני סיכומי הועדה הנזכרת, מובאים בהדרגה באתר. השמות העממיים באנגלית ובגרמנית קובצו מהספרות הבין-לאומית על ידי מר מיכאל נועם. 

ניתן לאתר צמחים במאגר על ידי בחירת מאפיינים כלליים, מבנה הצמח, פריחה ופרייה, סידור עלים ותכונותיהם ובית הגידול. בעת בחירת צמח ניתן לגלול את התמונות המופיעות כגלריה, להיעזר במפת אזור הגידול, ולקבל תיאורים, הערות, מידע מדעי וקישור למקורות מידע נוספים באתר ובאתרים נוספים. 

זכויות היוצרים, זכויות ההפצה, סודות מסחריים, סימני המסחר וכל הקניין הרוחני מכל סוג שהוא, הן בנוגע לעיצוב ועימוד האתר, הן באשר לתכנים המופיעים בו והן בנוגע למוצרים הנמכרים באתר, הם רכושו הבלעדי של מנהל האתר (או אושרו לשימוש על ידיו מאת בעלי הזכויות בו), ואין בעצם הכניסה לאתר כדי להעניק רישיון ו/או זכות כלשהם בתכולת האתר ו/או בחלק ממנה. אין להעתיק ו/או לשכפל ו/או להפיץ ו/או לפרסם ו/או לעשות כל שימוש מסחרי בחלק כלשהו באתר במישרין או בעקיפין, בין בעיצוב, בין בקוד ובין בכל דרך אחרת ללא הסכמת מנהל האתר מראש ובכתב. הזכויות לתצלומים באתר שייכות לצלמים השונים. 

מאפיינים

סוג תוכן
מאגר תוכן
שכבת גיל
ו, ז, ח, ט, י, יא, יב
תחום דעת
ביולוגיה
שפה
עברית
מדרגים

מדרגים: 0 כוכבים מתוך 5

אין עדיין מדרגים לפריט זה. היה הראשון לדרג
הוספת חוות דעת
תאריך עדכון אחרון: 21/08/2018
| כמות צפיות: 4650
| מזהה קטלוג: 21651