שימו לב 

השימוש בכלים הוא למטרות פדגוגיות בלבד, ואין להעלות אל הכלים מידע מוגן או אישי  או לפתוח בהם חשבונות לתלמידים. בנוסף, קטגוריה זו מכילה קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך - תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד.

 

Pinterest

כלי דיגיטלי שמשמש כרשת חברתית מקוונת לשיתוף תכנים

כלי דיגיטלי שמשמש כרשת חברתית מקוונת דמוית לוח מודעות. הכלי מאפשר למשתמשיו ליצור ולנהל אוספי תמונות בנושאים שונים ולשתף תכנים שמעניינים אותם. המשתמש יוצר לוח בנושא מסוים ומוסיף לתוכו תמונות פרטיות שהוא מעלה ו/או ותכנים מעניינים שנתקל בהם תוך שיטוט באתר. הוספת התכנים ללוח נעשית באמצעות "נעיצת סיכה". השימוש ב- Pinterest מאפשר לקבל בקלות לקבל השראה ורעיונות למגוון נושאים תוך שיטוט באתר.

רישום - רישום באתר או כניסה באמצעות פייסבוק.

קהל יעד - מורים יכולים לבצע סינון של תכנים הקשורים לחינוך בכתובת: https://www.pinterest.com/categories/education/ ולמצוא שפע של רעיונות איך ללמד נושאים שונים בדרך יצירתית ומסקרנת. תלמידים אשר מעוניינים להציג תמונות של תוצרים בעקבות נושא נלמד, יוכלו להעלות את התמונות ללוח אישי ולשתף את חבריהם והמורים עם התוצרים.

שיתוף - pinterest מאפשר לשתף את לוח המודעות שיצרנו עם שותפי עריכה באמצעות הזמנתם בדואר האלקטרוני. ניתן גם לעקוב אחרי לוחות של אחרים באמצעות "נעיצת סיכה" והוספת הלוח הנבחר לאחד הלוחות שיצרנו. לכל לוח שנמצא ב- Pinterest ניתן להגיב, להוסיף Like ולשלוח קישור לאחרים מתוך רשימת אנשי הקשר שלנו.

מערכת הפעלה - ניתן לעבוד ב- Pinterest בכל מערכות ההפעלה. ישנה אפליקציה לאנדרואיד ו-iOS.
היתרון בשימוש בטאבלט שניתן להוסיף בקלות תמונות שצולמו במצלמה המתעדות נושאים שאנו מעוניינים לשתף.

שפת ממשק - אנגלית

רעיונות לשימוש - במקצוע מדע וטכנולוגיה, מורה המעוניין ללמד את נושא שרשרת המזון יכנס לאתר Pinterest ויכתוב בחיפוש: "food chain activities". המורה יקבל מידע רב על פעילויות בנושא. דוגמה לפעילות: התלמידים יציירו או ידביקו תמונות של אורגניזמים על כוסות חד פעמיות. לאחר מכן התלמידים ירכיבו מהן שרשראות מזון כמו בדוגמא כאן.

כיצד נשתמש בכלי באופן פדגוגי? רעיונות ליישום בדגם הוראה דיגיטלי

 

מאפיינים

מטרת השימוש
איסוף, אחסון וגיבוי מידע, תמונות
תאימות למערכת הפעלה
Android, iOS, Windows Phone
שפת ממשק
אנגלית
תאריך עדכון אחרון: 24/02/2019
| כמות צפיות: 16045